Jeżeli planujesz wypad do Włoch, to tu znajdziesz wyjątkowe miejsca, które warto w swoim planie podróży uwzględnić. Od miejskich atrakcji do malowniczych widoków. Przede wszystkim w samej miejscowości Modica znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych, które niewątpliwie przykuwają uwagę swoim pięknem.

atrakcje

Duomo di San Giorgio

Katedra Świętego Jerzego jest kościołem położonym w mieście Modica, w prowincji Ragusa i uznawany jest za Kościół Matkę miasta. Został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jest często wskazywany i przedstawiany jako symbol sycylijskiego baroku , dlatego że prezentuje najbardziej malowniczą i monumentalną architekturę. Historyk sztuki Maurizio Fagiolo Dell powiedział, że Kościół „być może powinny być zaliczane do siedmiu cudów świata baroku”.

Atrakcje

Święto czekolady


Czekolada ta jest wyjątkowa z uwagi na to, że wyrabiana jest bezpośrednio z pełnych ziaren kakaowca w technologii na zimno. Nie zawiera mleka, tłuszczy roślinnych, lecytyny sojowej czy masła sojowego, a przede wszystkim jest bez konserwantów i barwników. Jest więc idealna dla osób, które nie mogą spożywać mleka, oraz wszystkich tych którzy cenią sobie naturalny prawdziwy smak bez chemicznych ulepszaczy.


www.chocomodicaofficial.it

Baravitalla

Baravitalla


Goły i usiany suchymi, kamiennymi ścianami płaskowyż Baravitalla był kiedyś zaludniony. Zachowały się ruiny z tego okresu. W drodze do Ispica znajduje się zamek. Kompleks był zamieszkany aż do lat 50. XX wieku, mimo że był tak niedostępny.

1PonteGuerrieri

Wiadukt Guerrieri


Most Guerrieri to wiadukt drogowy, jeden z najwcześniejszych i najwyższych wiaduktów we Włoszech. Zaprojektowany przez słynnego inżyniera Ricarda Morandiego. Most znajduje się na południe od Modici i łączy dwie dzielnice miasta, dzielnicę Sorda i dzielnicę Dente.

museo-medico-tommaso

Muzeum Medyczne Tommaso Campailla


Muzeum medyczne Tommaso Campailla w Modice nosi imię Tommaso Campailla i zwiera sprzęt medyczny. Chorzy z całych Włoch przybywali do szpitala, aby leczyć syfilis przed pojawieniem się penicyliny. Oprócz trzech pieców rtęciowych, zachowały się „beczki”, aparat do odmy opłucnowej prof. Forlanini do leczenia gruźlicy, ilości leków i zdjęcia dokumentujące niepokojące stadia choroby wenerycznej.


http://www.ingegnicultura.it/dettaglio.asp?codice=508

Salvatore Quasimodo

Muzeum domowe Salvatore Quasimodo

Muzeum Casa Natale Salvatore Quasimodo jest miejscem pamięci dążenia do doskonałości. To jest miejsce, gdzie możesz być w stanie uchwycić istotę historii, która przejawia się poprzez pamięć i refleksję.

To także żywa historia epoki, społeczeństwa, które się do niej odnosi. Do którego należy, poprzez odkrycie osobowości, praca i emocje wielkiego poety, który się tam urodził. Jest to jedno z ważniejszych miejsc na mapie Modici, które warto odwiedzić.


http://www.casaquasimodo.it/Scroll Up