Wyspa ekscytująca ukształtowana przez antyczne narody, obdarowująca bogactwem kulturalnych, historycznych, krajobrazowych i geologicznych skarbów.

Na wyspie groźna Etna, sięgająca 3300 m n.p.m. do późnego lata chłodząca wędrowców lodem w rozpadlinach zbocz i pod wulkanicznym popiołem. W głębi lądu na pagórkowatych wzniesieniach, czeka palący skwar i rwące górskie potoki.

Wędrowcowi do wyboru, klimat podzwrotnikowy lub górski. Odwiedzając Sycylię spotkacie obfitość śródziemnomorskiej przyrody w otoczeniu której możecie wędrować cały rok.

Spotkacie przyjaznych mieszkańców i cudowną, zdrową kuchnię. Przyjedźcie, poznać bijące serce wyspy i Jej niepowtarzalną atmosferę. Zasmakujcie w Sycylijskiej sjeście, nie spiesznie chłońcie to co dobre, wartościowe, zdrowe. To co Sycylijskie.

Kto nie widział Sycylii, ten nie rozumie Włoch. Tu bowiem jest klucz do wszystkiego.

Johann Wolfgang von Goethe o Neapolu i Sycylii – Palermo, 13 kwietnia 1787

 

Pan Bóg przepracowawszy pełne sześć dni nad stworzeniem świata, siódmego dnia był tak zadowolony z dobrze wykonanej pracy, że wziął kulę ziemską w obie ręce i ucałował. W miejscu, w którym jego boskie usta dotknęły Ziemi powstała właśnie Sycylia…

Z legend o Sycylii.

Region

Prowincja Agrigento‎

Agrigento – miasto położone na południowym wybrzeżu Sycylii, w prowincji Agrigento. Rozbudowany ośrodek handlowy i turystyczny. Region zamieszkuje około 60 tyś. mieszkańców.

Zabytki:
- Świątynie greckie z V w. p.n.e.
- rzymskie grobowce z II-I w. p.n.e.
- kościoły z XII w.

039

Prowincja Katania‎

Prowincja Katania‎ niedawno została zastąpiona przez miasto Katania, w skład której wchodzi 58 gmin. Katania leży na wschodnim wybrzeżu Sycylii, u stóp wulkanu Etna. W Katanii znajdują się: port morski i międzynarodowy port lotniczy. Miasto jest jednym z węzłów sycylijskiego systemu autostrad. Wyspa ekscytująca ukształtowana przez antyczne narody, obdarowująca bogactwem kulturalnych, historycznych, krajobrazowych i geologicznych skarbów.

Zabytki:
- Zamek Ursino
- Bazylika katedralna św. Agaty w Catanii
- Fontana dell'Elefante

Region

Prowincja Palermo

Podobnie jak prowincja Katania została zastąpiona i włączona do miasta Palermo, w skład której wchodzi 82 gmin. Palermo jest kulturalną, gospodarczą i turystyczną stolicą Sycylii. Głównymi gałęziami gospodarki jest turystyka oraz usługi.

Zabytki:
- Kościoły w stylu gotyckim: S. Agostino (XIV w.)
- Fontanna Pretoria (zwana Fontanną Wstydu)
- Wielki Teatr
- Katakumby Kapucynów

20181011_104901

Prowincja Ragusa

Ragusa to niewielkie miasto położone na wzgórzach Sycylii. Miasto słynie z pięknej starówki "Ragusa Ibla" oraz pięknego dużego kościóła z tarasem- Cattedrale San Giovanni Battista. Jan Chrzciciel jest patronem miasta, jednak uznawany jest głównie przez mieszkańców tylko Ragusy Górnej.

Zabytki:
- Via Ibla
- Kościół Świętego Jerzego
- Ogród Hyblean
- Irminio

Scroll Up